KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488238
nr 1448 8238
Bertil Tägtström
(1878-1972), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1950. Olja på duk, 51x61cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm
Bertil Tägtström, svensk målare född 1878, död 1972.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:35:14
100 kr
200 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Bertil Tägtström
Läs mer om Bertil Tägtström